بازدید سرکار خانم دکتر ابتکار از خانه محله

خانه محله شهرک بهار موفق ترین خانه محله در میان دیگر مناطق شهرداری در خصوص همکاری با اجرای طرح های اشتغال بانوان سرپرست خانواده

مهندس مهران بهرامی نژاد شهردار منطقه دو :  خانه محله شهرک بهار موفق ترین خانه محله در میان دیگر مناطق شهرداری در خصوص همکاری با اجرای طرح های اشتغال بانوان سرپرست خانواده ؛
با حضور سرکار خانم دکتر ابتکار معاون محترم ریاست جهموری در امور زنان و خانواده در منطقه دو شهرداری جهت بازدید از خانه محله شهرک بهار ، برگی دیگر در کارنامه درخشان منطقه دو شهرداری ورق خورد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو ، مهندس مهران بهرامی نژاد شهردار این منطقه که با رویکرد محله محوری در خصوص رسیدگی به محلات کم برخوردار در خصوص توانمند سازی اقتصادی خانواده های بد سرپرست و بانوان سرپرست خانواده در برابر آسیبهای اجتماعی ، این موفقیت درخشان را در منطقه دو به ارمغان آورده است ، خاطر نشان کرد:
از آنجایی که بخش عمده ای از شهرداری منطقه دو دربافت فرسوده قرار دارد و پهنای وسیعی را محله های کم برخوردار شامل می باشد ، بر خود لازم میدانیم که علاوه بر اجرای پروژه های عمرانی ، ایجاد پارک فضای سبز جهت سلامت محیط زندگی و دیگر خدمات شهرداری همواره تدابیری اندیشیده شود که خانواده های ، خصوصاً خانواده های بدسرپرست و یا زنان خود سرپرست در این محله ها  ، خودشان به توانمند بهای لازم چه از نظر اقتصادی و چه اجتماعی در برابر آسیبهای رسیده باشند. با این هدف که هرچه توانمند یها بالاتر رود ، میزان مشکلات در جوامع پائین تر خواهد آمد .
وی افزود : به همین منظور با جناب آقای دکتر نادری مجری محترم شرکت دانش بنیان کاردوک که طرحی ملی در خصوص اشتغال بانوان سرپرست خانواده می باشد همکاریهای لازم در این خصوص انجام شد و خداوند را شاکر هستیم که توانسته ایم در این زمینه به بیش از 150 نفر از بانوان شرکت کننده در این طرح در خانه های محله این منطقه شهرداری پس از آموزشهای لازم ، آماده جهت ورود به بازار کار داده شود.
گفتنی است در برنامه بازدید سرکار خانم دکتر ابتکار معاون محترم ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و هیأت همراه ، جناب آقای رحیمی استاندار محترم فارس و معاونین ، نمایندگان محترم شرکت دانش بنیان کاردوک و دیگر مسئولین شهری که در خانه محله شهرک بهار ( پای کتا ) منطقه دو شهرداری ،  از نتیجه اجرای این طرح انجام گرفت . در ابتدا دکتر نادری مجری کشوری این طرح پس از ارائه گزارش درصد پیشرفت این طرح تاکنون  ، لحظاتی نیز افراد حاضر در جمع که از طریق این طرح به خود اشتغالی رسیده بودند نیز گفتگو نمودند ، علاوه بر اینکه بازدیدی نیز از نمایشگاه کوچک دستاوردهای بانوان نیز در زمینه های مختلف انجام پذیرفت .
در پایان نیز از دیگر خانه محله منطقه دو در محله شیخ علی چوپان نیز بازدید به عمل آمد که با استقبال گرم حاضرین ، اهالی محترم ، یاوران شورا و گلستان خوانی نوجوانان هنرآموز روبرو شد . در این برنامه مجری توانمند صدا و سیما سرکارخانم اژدری نیز حضورو همکار داشتند و جناب آقای زارعی مسئول فرهنگی منطقه دو شهرداری نیز به نمایندگی از شهردار منطقه دو ضمن خیر مقدم از حاضرین جمع از آنان تشکر و قدر دانی نمود.
                                                                                                 
روابط عمومی شهرداری منطقه دو

منبع : شهرداری منطقه دو شیراز
تعداد بازدیدها : ۳۴۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است