تاریخ درج : یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱
شهردار منطقه دو شیراز خبر داد ؛

⭕️شهردار منطقه دو شیراز خبر داد؛
اجرای ۱۴ پروژه محرومیت زدایی در سطح منطقه دو  


💠 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو شیراز، شهردار منطقه دو  به پروژه های محرومیت زدایی سطح منطقه اشاره کرد و گفت: باتوجه به تعریف ۴۰ پروژه محرومیت زدایی در سطح منطقه دو فاز بندی اجرای پروژه ها صورت گرفت که در فاز اول ۱۴ پروژه با اعتباری بالغ بر ۶۳ میلیارد تومان با اولویت لوله گذاری و اجرای شبکه های فاضلاب در سطح منطقه تخصیص یافت و تعریف شد.  
تولائی گفت: در حوزه محرومیت زدایی تعداد ۱۴ محله شناسایی شده که در محلاتی همچون دباغی و گود شیری و شهرک بهار ۵ میلیارد تومان پروژه در حوزه زیر سازی آسفالت، کانیوگذاری و خدمات اجرایی شبکه فاضلاب  تعریف شده است.    
شهردار منطقه دو تآکید کرد: امید داریم تا سال آینده در صورت اجرای شبکه فاضلاب در سطح منطقه، هیچ کوچه ای در منطقه ۲ بدون آسفالت نخواهد بود.   
تولائی اضافه کرد: اجرای طرح بهسازی و پیاده رو سازی معابر در سطح منطقه بویژه در محله گلکوب با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان و بیش از 10 میلیارد تومان هزینه زیر سازی آسفالت و انجام تملک در محله گلکوب جهت باز کردن مسیر امداد رسانی و حضور نیروهای امداد رسان همچنین در برنامه است. هدایت و جمع آوری آب های سطحی در شهرک بهار با اعتبار ۶ میلیارد تومانی از جمله پروژه های اجرایی در حوزه محرومیت زدایی در سطح منطقه دو می باشد که بالغ بر 2 میلیارد تومان اعتبار برای رفع محرومیت زدایی منطقه و مبلغ ۲ میلیارد تومان برای پروژه های جاری منطقه در حوزه بهسازی و مرمت جداره های محلات تخصیص یافته است.  
این مقام مسئول همچنین از ایجاد فضاهای شهری در سطح منطقه خبر داد وگفت: به جهت افزایش آرامش شهری و پیاده مداری ، زمین های کوچک مقیاس این منطقه به فضاهای نشیمن و استراحت مردم تبدیل خواهد شد و این فضا که شبیه به میدانگاه شهری است عابرین پیاده می توانند از این فضا جهت استراحت استفاده کنند.  
شهردار منطقه دو در خصوص اجرای پروژه های محرومیت زدایی در منطقه یادآور شد: طی سال های گذشته مدیران محروم به خدمت رسانی در برخی از محلات بودند و امروز اقداماتی که در سطح منطقه در حال انجام است باید طی سالیان گذشته انجام میشد اما رویکرد فعلی شورای ششم و شهردارکلانشهر ‌شیراز توجه ویژه به حوزه محرومیت زدایی است.  
تولائی عنوان کرد: یکی از مشکلات موجود در مدیریت کشوری بویژه در سطح مدیریت شهری عدم پرسش گری مردم در خصوص تحقق برنامه های اجرایی و اعلام‌ شده توسط مدیران است. لذا مردم و مطالبه گران و همه اقشار باید نسبت به مطالبه گری برنامه های گفته شده توسط مدیران اقدام کنند و بر مبنای برنامه مدیران درخواست های خود را دنبال کنند.  
 شناسنامه دار کردن معابر و محلات از دیگر موضوعاتی بود که این مدیر شهری به آن اشاره و عنوان کرد: در صدد هستیم تا شناسنامه دار کردن معابر و محلات، کوچه ها و حتی فضای سبز در سطح منطقه ۲ انجام شود تا  
کلیه اطلاعات لازم در خصوص قدمت کف سازی، آسفالت، پیاده رو سازی، سرانه فضای سبز و فضای ورزشی محله یا کوچه های این منطقه در قالب شناسنامه تهیه شود.  
اشاره به برخی مشکلات موجود در سطح منطقه دو از دیگر موضوعاتی بود که شهردار منطقه دو به تشریح آنها پرداخت و بیان کرد: سرقت تجهیزات یکی از معضلات منطقه است که برای جلوگیری از وقوع سرقت ها برنامه استاندارد سازی ادوات و تجهیزات مورد استفاده خدمات شهری در دستور کار است که در تاسیسات فقط از ابزارهای فلزی استفاده نشود و سایر ابزارهای نوین، جایگزین شود.  
تولائی ادامه داد: سکونتگاه غیر رسمی دیگر معضلی است که در سطح منطقه با آن مواجه ایم و این در حالیست که از تعداد ۱۰ سکونتگاه غیررسمی  در سطح شهر تعداد شش سکونتگاه غیر رسمی در منطقه می باشد.
وی افزود: در این خصوص کار بزرگی طی سنوات گذشته شهرداری شیراز تا به امروز دنبال می کند ایجاد خانه های محله در سطح مناطق محروم برای پیشگیری از ایجاد سکونتگاه غیر رسمی است.    
تولائی عنوان کرد: در تلاشیم تا شش خانه محله در سطح این محلات جهت ایجاد پایگاه محرومیت زدایی و توانمندسازی مردم ایجاد کنیم. اما یکی از مهم ترین تغییر رویکردهای فرهنگ سازی برای مردم اینست که بستر آموزش فراهم شود.
به گفته شهردار منطقه دو مهم ترین اولویت در حوزه تغییرات فرهنگی، تغییر کالبد است. اما یکی از معضلاتی که در خانه محلات با آن مواجه ایم فراموش کردن وظایفی است که دستگاه های اجرایی برعهده دارند. این در حالیست که روحیه مطالبه گری در تمامی حوزه ها فقط از مجموعه شهرداری وجود دارد. اما مردم باید از تمام دستگاه های اجرایی انتظار رفع مشکلات را داشته باشند.   

🔸حضور بارفروشان سطح منطقه دو از دیگر موضوعات مورد اشاره تولائی بود و عنوان کرد: قانون گذار وظیفه جمع آوری ماشین های بار فروش را بر عهده پلیس راهور گذاشته است و در این‌ حوزه نیاز است که دستگاه های اجرایی جهت برخورد با این موضوع در کنار یکدیگر قرار بگیرند و این معضل را ساماندهی کنند. چرا که در حوزه سد معبر بویژه بار فروشان باید پلیس راهور ‌و نیروی انتظامی ورود کند و در غیر اینصورت شهرداری به تنهایی نمی تواند این موضوع را حل کند.  
شهردار منطقه دو همچنین در خصوص وضعیت مجتمع پروتئین در خیابان کارگر توضیح داد: این پروژه جزو پروژه های در اختیار سازمان سرمایه گذاری است و باتوجه به اعلام محمدتقی تذروی عضو شورای اسلامی شهر شیراز باید اعتبارات این پروژه تخصیص یابد تا تکمیل ‌و به اتمام برسد. لذا نامه نگاری لازم در خصوص اتمام زودتر این پروژه انجام شده است.   
تولائی یادآور شد: فاز اصلی اجرای این کار که به عنوان مشکل ترین قسمت کار اجرایی این پروژه است راضی کردن کاسبان بازار دروازه کازرون در خصوص انتقال به این مجتمع است اما این پیش بینی را داریم که تا پایان سال آینده زمان اتمام این پروژه باشد.

سامانه ها
پیوندها
نشانی
فلکه خاتون- خیابان دلاوران بسیج -ابتدای بلوار رازی
12 - 37259808
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد

آخرین به روزرسانی پورتال: ۱۴۰۱/۱۱/۱۴