تاریخ درج : چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۱
دکتر محمد تولایی شهردار منطقه ۲شیراز: بهسازی و بازآفرینی محور شاهداعی الله، آرامگاه آبش خاتون در دستور کار قرار گرفته است.
دکتر محمد تولایی شهردار منطقه ۲شیراز:
 بهسازی و بازآفرینی محور شاهداعی الله، آرامگاه آبش خاتون در دستور کار قرار گرفته است.
 
💠 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو؛ در راستای برنامه ریزی  به منظور بازآفرینی فرهنگی - اجتماعی و کالبدی محلات، شهردار منطقه  بهمراه معاون و مسئولین واحد فنی و عمرانی با حضور در  مکان های تاریخی، فرهنگی و مذهبی، از جمله بقعه ی متبرکه شاهداعی الله و آرامگاه آبش خاتون، مسائل و مشکلات  مورد بررسی و راهکارهای پیشنهادی مورد کنکاش واقع شد.
 
🔷️ شهردار منطقه دو در این بازدید که به منظور شناسایی ظرفیت و پتانسیل های موجود در سطح منطقه دو انجام شد ؛ گفت: با توجه به هویت تاریخی و پتانسیل خوب موجود در این منطقه  مرمت، بهسازی و بازآفرینی محور شاهداعی الله ، آرامگاه آبش خاتون در دستور کار قرار گرفته است که امیدواریم ، در جهت توسعه این مکان ها اقدامات ارزنده ای انجام شود.
 
🔹️شهردار منطقه دو گفت:  با استفاده از ظرفیت های موجود گردشگری و هویتی منطقه و  جذب هرچه بیشترگردشگران داخلی وخارجی  از این رهگذر موجبات بهبود شرایط فرهنگی و کالبدی این بناها و حوزه های بلافصل آن فراهم شود و این منطقه به عنوان الگویی موفق در سطح شهر و شیراز تبدیل گردد.
 
🔹️وی با دعوت از صاحب نظران و کارشناسان حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در زمینه ارایه طرح و دیدگاههایی که بتواند در بهسازی بافتهای تاریخی در سطح منطقه موثرباشدافزود :از نظر حجم کالبدی و میراثی پس از شهرداری بافت تاریخی،  بیشترین معماری و کالبدی میراث فرهنگی و گردشگری در منطقه ۲شهرداری واقع شده و متاسفانه کمتر مورد توجه قرار گرفته است.
 
🔹️دکتر تولایی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با شهروندان و افراد دغدغه مند گفت :با مدیریت جهادی و انقلابی به همراه متخصصین جوان و مجرب در شهرداری منطقه پتانسیل بالایی در حوزه نیروی انسانی وجود دارد که انشاالله در کنار مشارکت شهروندان  ایجاد چهره ای متفاوت ،زیبا و دارای جاذبه های گردشگری از محدوده منطقه دور از انتظار نیست .
 
🔹️وی همچنین به محله شیشه گری شیراز بعنوان قطب صنایع دستی شیشه گری هم چنین محله کوزه گری بعنوان قطب تولید کوزه و سفال و صنایع دستی از توسعه زیر ساختها و توجه شهرداری به منظور تقویت امکان ایجاد مشاغل و بهسازی این محلات خبر داد.
 
" روابط عمومی شهرداری منطقه دو "
 

سامانه ها
پیوندها
نشانی
فلکه خاتون- خیابان دلاوران بسیج -ابتدای بلوار رازی
12 - 37259808
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد

آخرین به روزرسانی پورتال: ۱۴۰۱/۰۷/۱۱