تاریخ درج : دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۱
💠افتتاح دبیرخانه ستاد و قرارگاه ساماندهی حاشیه نشینی و رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار شهرداری شیراز
💠افتتاح دبیرخانه ستاد و قرارگاه ساماندهی حاشیه نشینی و رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار شهرداری شیراز

🔷️به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو، ستاد و قرارگاه ساماندهی حاشیه نشینی و رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار شهرداری شیراز، در ساختمان خانه محله دهپیاله شهرداری منطقه دو با حضور جمعی از مدیران استانی و شهری افتتاح شد.

محمد تولائی، شهردار منطقه دو در این مراسم بیان کرد؛ محرومیت زدایی باعث پیوند بیشتر مردم با نظام  می شود که به فرموده امام خامنه ای این مهم در سایه مدیریت های جهادی الهام گرفته از ایمان اسلامی و اعتقاد به اصل «ما می توانیم» میسر می‌ شود.

شهردار منطقه دو افزود: توجه به مناطق محروم و کم برخوردار را می توان به عنوان آغاز  حرکت به توسعه پایدار مطرح کرد که مهم ترین گام در این مسیر آگاه سازی شهروندان است.

محمد تولائی عنوان داشت: برنامه و روش ما در سطح منطقه دو کار جهادی برای از بین بردن چهره محرومیت و توزیع متوازن خدمات در محلات هدف است.

محمد تولائی خاطر نشان کرد:  از  ۳۰۰ میلیارد بودجه در نظر گرفته شده برای محرومیت زدایی سطح کلان شهر شیراز، ۱۵۰ میلیارد تومان بودجه برای منطقه دو در نظر گرفته شده که این نشان از کم برخورداری این منطقه است.

وی افزود: به همین منظور با برنامه ریزی فشرده و منسجم رویکرد های طرح محرومیت زدایی مردم پایه را در ۸ حوزه تعریف شده است که شامل تغییر فضای کالبدی و جداره ها، رفع مشکلات زیر ساختی مثل هدایت آبهای سطحی و آب گرفتگی ها،تملک و تعریض معابر شناسایی شده به جهت تسریع تردد و سهولت امداد رسانی، احداث پارک های خانواده بمنظور ارتقای کیفیت زندگی، کف سازی و پیاده روسازی، زیرسازی و آسفالت معابر، احداث فضاهای فرهنگی- ورزشی است.

 شهردار منطقه دو گفت:  از مهم ترین امور، تعریف پروژه های فرهنگی اجتماعی با محوریت مساجد که  با هدف نفوذ در عمق محلات می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی نقش مهمی ایفا کند.

" روابط عمومی شهرداری منطقه دو "

سامانه ها
پیوندها
نشانی
فلکه خاتون- خیابان دلاوران بسیج -ابتدای بلوار رازی
12 - 37259808
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد

آخرین به روزرسانی پورتال: ۱۴۰۱/۰۷/۱۱